O nás.

O tom, jak jsme navštívili kouzelný ostrov Bali, poznali úžasné lidi, atmosféru ostrova a hlavně…

Hlavně o tom, jak jsme objevili magické šperky Mantra Mandala, díky kterým to všechno začalo.

Milujeme cestování a poznávání nových kultur, lidských životů a jejich příběhů. Rádi si na cestách s lidmi povídáme a poznáváme jejich pravdy, způsoby života a cesty za štěstím. A moc rádi bychom zde vytvořili místo, kde najdete unikátní produkty ruční výroby z různých koutů světa, které nás na našich cestách zaujaly a my jsme cítili potřebu Vám je předat, aby dělaly radost i někde dále.

Když jsme se přer pár lety dostali na ostrov Bali, hned jsme věděli, že tato země je něčím neobyčejná. Kouzelná a magická. Zapůsobila na nás svojí čistou láskou, radostí, klidem a pokorou místních lidí, jejich ochotou a dobrosrdečností. Lidé si zde žijí své šťastné a prosté životy, tvoří a dělají, co je baví. Ke šťastnému a spokojenému životu nebotřebují luxusní domy, drahá auta, ani moderní oblečení, vystačí si opravdu s málem a to je na tom to kouzelné. Mnozí z nich mají bohatší život, než se na první pohled může zdát.

A my jsme moc rádi, že můžeme podpořit balijské ženy, které ručně vyrábí krásné stříbrné šperky, a Vám zároveň přenést kousek Bali až k Vám domů. Ať si vyberete náušnice nebo přívěšek na krk, můžete si být jistí, že z něho tu balijskou energii ucítíte.

Brzy u nás najdete i ručně šité tašky a kabelky, které pochází z Thajska a jsou opravdu jedinečné. Jsou pro nás vyráběny jen v malých kolekcích a nenajdete je nikde jinde. Máme velkou radost, že tímto podporujeme thajský manželský pár, jejich krásnou poctivou ruční práci a talent tvořit s láskou, radostí a jinak – originálně.

A náramky Beads of Love z léčivých minerálních kamenů, ty si vyrábíme my sami. Vybíráme si na ně ty nejkrásnější kvalitní minerály a náramky tvoříme tak, aby k sobě ladily nejen barevně, ale aby se i jejich léčivé schopnosti doplňovaly a vzájemně tak tvořily dokonalý harmonický celek, který nebudete chtít dát z ruky.

Mantra Mandala, to jsou ručně vyráběné stříbrné šperky z Bali

Přívěšky s různými motivy

 • strom života,
 • semínko života,
 • květ života,
 • lotos,
 • Óm,
 • Sri Yantra

Přívěšky s mantrami jako průvodci pro odříkávání manter

 • Ganéša,
 • Šiva,
 • Lokah,
 • Sarasvatí,
 • Lakšmí,
 • Óm Mani Padme Hum

Náušnice s různými motivy:

 • strom života,
 • semínko života,
 • lotos,
 • Óm

Ryzost 925 (92,5% stříbra), všechny přívěšky na šňůrce (imitace kůže)

V současnosti užívané české puncovní značky pro zlaté, stříbrné a platinové zboží

Mantra

Slovo „mantra“ znamená to, co ochraňuje (tra) mysl (manas).

Mantra může ochraňovat naši mysl především proto, že slovo je zvuk a zvuk je vibrace a energie. Opakování mantry, které tuto energii zesiluje, je neméně důležité.  Opakováním mantry, rozjímáním a meditací nad jejím významem, a necháním se jí prolnout, potom taková mantra opravdu ochraňuje a přináší mír a recitované vlastnosti. Věřte! Neboť kde je víra tam je láska, kde je láska tam je mír, kde je mír tam je pravda a kde je pravda tam je Bůh.  Původní mantry pocházejí z véd a starodávných indických spisů. Takové mantry se dříve předávaly pouze ústně. Starověcí rišijové (mudrci) tyto mantry slyšeli svým vnitřním sluchem a zanechali tak zde tyto drahocenné klenoty.

Mandala

Slovo „mandala“ pochází ze sanskrtu a znamená „kruh – střed„. Je symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Kruhový princip je ve světě skutečně všudypřítomný, ať už ve tvarech, pohybu nebo v čase. Symbolicky význam kruhu představuje ideální jednotu s pevným středem, a zároveň i nekonečno a věčnost.

Mandala vyjadřuje touhu člověka po celistvosti, po seberealizaci. Mandala tak může být nástrojem sebepoznávání a sebeodhalování. Může pomáhat i jako jakási mapa vnitřní reality. Člověk si uvědomí, kde je jeho střed, přesněji řečeno – co stojí v jeho centru.

Vše živé se skládá z buněk a každá buňka je mandalou. Buňka má jádro a to je mandalou. Vše na naší planetě se skládá z atomů, které jsou mandalami. Kámen vhozený do vody vytvoří soustředné kruhy – tedy mandalu, letokruhy stromu tvoří mandalu, a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Z toho plyne, že mandala jako forma je starší než historie člověka, neboť je stejně stará jako vesmír sám, jehož hranice je nemožné zachytit, stejně tak jako počátek či konec kruhu.